Jongerenwerk in Goes: “Iedereen heeft de liefde van Jezus nodig!”

Jongerenwerk in Goes: “Iedereen heeft de liefde van Jezus nodig!”

Het is vrijdagavond, de dancemuziek schalt door het sportpark in Goes. Het is lekker druk bij de hangplek van de gemeente, een meegebrachte muziekbox staat pontificaal op tafel. Er wordt gebasketbald, geblowd en gewoon een beetje rondgehangen. Jongerenwerker Rob deelt koffie en thee uit en zet bij zijn Youth for Christ-camper een ander muziekje aan: “Zo, tijd voor een christelijk alternatief. Want daarom ben ik hier: om een christelijk alternatief te bieden aan de jeugd van Goes.”

Bonafide

Het is de droom van Rob dat jongeren een levende relatie met God krijgen. Daarom is hij elke vrijdagavond met zijn camper in het park te vinden om praatjes met jongeren te maken, al sinds 2019. Op de camper staat het woord Bonafide. “Dat betekent trouw of betrouwbaar”, vertelt Rob. En dat draagt hij ook uit: Rob doet het werk grotendeels alleen en slaat bijna geen week over. “Voordat ik met de jeugd in gesprek ga, loop ik altijd eerst een rondje door het park. Ik bid voor alle jongeren die op het veld aanwezig zijn en dan vraag ik de Heer of Hij de juiste jongeren op mijn pad wil brengen.”

Positiviteit

Rob wil positiviteit verspreiden en een luisterend oor bieden. “Ik wil er zijn voor jongeren die een praatje en wat gezelligheid kunnen gebruiken. Van de jongeren die ik hier spreek zijn er maar weinig die een normale of stabiele gezinssituatie hebben. Ik hoef natuurlijk niet alles van hun situatie te weten, maar als ze erover willen vertellen is dat oké. En soms mag ik voor ze bidden.”

Oud ding

De camper waarmee Rob naar het park gaat is al oud, “maar hij voldoet. En dat het een oud ding is, maakt de drempel voor jongeren om binnen te stappen laag. Binnen is het rustig en voeren we gesprekken over het leven. Jongeren hoeven me maar te vragen waarom ik hier überhaupt sta en dan gaat het al snel over het geloof.”

“Er gaat weleens wat kapot aan de camper, maar dat betaal ik dan gewoon zelf. En het jeugdhonk van de gemeente houd ik ook zelf schoon, anders komen de jongeren niet meer.”
Rob lijkt het allemaal geen probleem te vinden. Hij ziet de charme ook wel in van het allegaartje aan spullen in zijn camper: “Kijk, deze bekers heb ik in de jaren negentig gekregen op het Flevofestival. Mooi hè? Ik ben er heel zuinig op.”

Investeren

Ondanks zijn zuinigheid kan Rob een grote gift of subsidie goed gebruiken. “Als ik een mooie gift zou krijgen, dan zou ik de gemeente Goes willen vragen om te mogen investeren in de sportfaciliteiten en het jeugdhonk in dit park, zodat het een aantrekkelijkere plek wordt voor de jeugd. Op die manier kan ik nog meer jongeren bereiken met het evangelie.”

Versterking

Drie jongens van een jaar of 16 komen naar de camper toe. “Kom je een potje met ons basketballen?” vragen ze aan Rob. Hij heeft net een nieuwe pot koffie gezet en heeft dus wel even tijd. Rob krijgt op vrijdagavond soms versterking van enthousiaste christenen uit Goes en hoopt dat die versterking vaste vormen aan gaat nemen: “Gewoon een paar jonge christelijke gasten die elke week een uurtje komen sporten hier, contact maken met de aanwezige jongeren en koffie of thee met hen drinken. Ik geloof dat de Heilige Geest ook aanwezig is in die eenvoudige dingen.”

Bidden

De avond is bijna ten einde. Rob raakt in gesprek met een jongere die aan het blowen is en de sfeer in de groep behoorlijk bepaalt. De jongen vindt het goed dat er voor hem wordt gebeden. Het is een prachtige afsluiting van de vrijdagavond. “Iedereen heeft de liefde van Jezus nodig!”